top of page

PROJE ÖZETİ

“Keşif Yolculuğu: İnovatif Atölyeler” adlı projemizde Adıyaman Yenilikçi Eğitim Merkezi (AYEM)’de yer alan inovatif atölyelerde, öğrencilerin 21. yy bilim ve teknolojisinin gerektirdiği becerileri kazanmalarına destek olmak, Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik (STEAM) eğitimini deneyimlemelerine olanak vermek, STEAM alanlarına karşı ilgilerini arttırarak, öğrencileri bu alanlara özendirmek, bu alanlarda kariyer planlamalarına destek olmak ve AYEM’e öğrencileriyle gelen öğretmenlerimizin faydalanacağı “Etkinlikler Modülü” oluşturmak hedeflenmektedir.

Projenin hedef kitlesini Adıyaman’ın merkez hariç 8 farklı ilçesinde taşıma yoluyla eğitime erişimi sağlanan 7.sınıftan 8.sınıfa geçmiş 15’i kız 15’i erkek olmak üzere toplam 30 ortaokul öğrencisi oluşturmaktadır. 22-27 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek projede, akademisyenler ve alanında uzman eğitmenlerle dezavantajlı grupta yer alan öğrencilerin disiplinlerarası etkinlikler çatısı altında buluşturulması planlanmaktadır.

Öğrenciler 5 gün boyunca Adıyaman Vilayetler Evi'nde (Tuz Hanı) konaklayacak ve tüm yeme-içme ve konaklama  masrafları proje bütçesinden karşılanacaktır.

ve.jpg

Adıyaman Vilayetler Evi (Tuz Hanı)

bottom of page